Večerné čistenie pleti je nevyhnutné, aj keby boli štyri hodiny ráno.
Nie sú ojedinelé, postihujú mužov, ženy aj batoľatá, sú estetickým problémom všetkých vekových kategórií… Hovoríme o miliách. Drobná, biela krupica, ktorá sa najviac vyskytuje na vrchných a spodných viečkach, spánkoch, líčkach…
Kde sa berú milie? Ako ich odstrániť? Existuje prevencia voči týmto tukovým nezhubným cystičkám?
Milie, alebo ľudovo nazývaná krupica, je dedičná. Pokiaľ sa nám vyskytne na tvári, môže to byť signál hormonálnych zmien v tele. Ženy po menopauze veľakrát bojujú s míliami. U bábätkách, najmä chlapcov, sa vyskytuje krátko po narodení, kedy príčinou sú pohlavné hormóny matky. U mužov dedične alebo nedostatočnou starostlivosťou o pleť.
Milie sú drobné, biele bodky pripomínajúce komedony (biele vyrážky), avšak na rozdiel od nich sú tvrdé a nedajú sa vytlačiť. Nahromadený tuk, prípadne krv je obalená v tvrdom „púzdre“. Násilným vytláčaním si skôr ublížime, ako pomôžeme…
V prípade milí je potrebné postupovať citlivo a odborne. Pokiaľ je táto krupica blízko očí, vyhľadajte prosím očného alebo kožného lekára. Koža v okolí očí je najtenšia a neodborným odstraňovaním si môžete spôsobiť parádny monokel či poriadny zápal.
Ak sa milie nachádzajú v menej citlivej časti tváre (spánky, líca) šikovná kozmetička vám rada pomôže 😉
Miliám sa dá predísť… Ako? Dôkladnou hygienou pokožky tváre. Je to naozaj veľmi dôležité.
Mnohé ženy (ale aj muži) si myslia, že keď nepoužívajú make up, tak stačí keď sa večer opláchnu vodou. Nepotrebujú odličovač. Je to veľká chyba. Celý deň sme vystavovaní vonkajším vplyvom prostredia: prach, smog, peľ, špinavé ruky, domáci maznáčikovia, zvyšky denného krému a mnoooho iných faktorov… verte mi len voda nestačí… Nájdime si ten správny ranný a večerný rituál a začnime sa starať o tú našu vonkajšiu krásu… „veď obal predáva.“ 🙂
Dobrá rada na záver. Ak ste náchylné na tvorbu milí tak pri večernej hygiene používajte čistiacu kefku na tvár. Je to príjemné a výborne vyčistí pleť.
Kozmetička LORA