Čo je Elysion Pro?

Elysion Pro je diódový laser novej generácie na odstraňovanie chĺpkov. Je určený na laserovú epiláciu pre selektívne odstránenie ochlpenia. Prístroj útočí na pigment vlasového folikulu – melanín, s laserovými impulzmi, ktoré spôsobujú teplotnú deštrukciu vlasového folikulu bez poškodenia kože.

Zákrok s Elysion Pro

Samotný zákrok je efektívny, komfortný a časovo nenáročný. Ide o takmer bezbolestný zákrok s vysokou účinnosťou trvajúci priemerne od 10 až 60 minút. Samozrejme, čas sa odzrkadľuje na hustote ochlpenia a od plochy epilácie. Ošetrovacia hlavica prístroja sa prikladá na pokožku v určitých intervaloch, kedy lúč ničí folikuly.

Je prirodzené, ak zákazníčka cíti jemné pálenie alebo pocity tepla, avšak je to individuálne. Na citlivejších miestach je možné cítiť štipkanie.

Elysion Pro pracuje s chladiacim systémom Crystal freeze, ktorý príjemne chladí, robí ošetrenie ešte bezpečnejším a chráni pokožku pred poškodením. Systém je špeciálny tým, že na hrote ošetrovacej hlavice udržuje konštantnú teplotu 5ºC bez ohľadu na teplotu v miestnosti a dĺžku ošetrenia.

Odstraňovanie chĺpkov pomocou Elysion Pro je možné bezpečne použiť na všetky fototypy a dokonca aj na opálenú pokožku, takže ani v lete nie je potrebné prerušovať kúru.

Fázy rastu chĺpkov

  • Anagénna fáza
    – najdôležitejšia fáza rastu chĺpka pri dosiahnutí trvalej epilácie. V tejto fáze sa nachádza chĺpok spojený s folikulou (viď. obrázok)
    Svetlo (laser) prenikne vďaka melanínu (farbe chĺpka) priamo k folikule a natrvalo ju zničí. V tejto fáze sa chĺpok nachádza cca 14 dní a pri každej epilácii dokážeme zničiť približne 30% folikúl.

  • Katagénna fáza
    – v tejto fáze rastu dochádza k oddeleniu chĺpka od folikuly (viď. obrázok). Tu už laser neprenikne cez chĺpok k folikule a nezniči ju.
    Nastávajú ďalšie dve fázy rastu ochlpenia Telogénna fáza a Exogénna fáza, pri nej dochádza k vypadnutiu chĺpka z tela a folikul produkuje nový chĺpok do annagénnej fázy a nastáva čas ďalšej epilácie.

Frekvencia epilácie

Ak sa chceme natrvalo zbaviť nežiadúceho ochlpenia na akejkoľvek časti tela je potrebné dodržiavať anagénnu fázu rastu chĺpka (viď. obrázok)