Všetko o trvalej epilácii

Rozhodnutie je riziko prameniace z odvahy byť slobodný

Paul Tillich (1886–1965), nemecko-americký teológ a filozof

Čo vás pri epilácii zaujíma najviac a čo by ste mali o epilácii vedieť?
Tak poďme rozobrať epiláciu kúsok po kúsku.

 1. Bolí to? Čo ma čaká počas ošetrenia?
  Epilácia by v žiadnom prípade nemala byť bolestivá. Pri epilácii vzniká tzv. mikroepilačný pocit.
  Čo to je? Je to pocit ako, keď si trháte obočie alebo vám náramok či hodinky zatrhnú chlp na ruke. Tento pocit je samozrejme intenzívnejší, keď sa bavíme o epilácii väčšej plochy. Sú miesta, kde cítite mikroepilačný pocit intenzívnejšie, napr. predkolenie alebo intímne partie.
  Pri epilácii okrem mikroepilačného pocitu vznikajú ďalšie tri sprievodné javy: začervenanie a vodnaté pupence. Nemajte však stres. Vlas obsahuje vodu. Keď ním laser prejde a zasiahne folikulu (cibuľku) táto voda sa prejaví na koži, ako vodnatý pupenček, ktorý sa do desiatich minút vstrebe a nie je po ňom ani stopy. Ďalší sprievodný jav pri epilácii je zápach. Je to zápach spáleného vlasu. Posledné je teplo. Laser sa na pokožke zohrieva na 25 °C. Na citlivejších miestach môže byť toto teplo nepríjemnejšie, ale stačí ma na to upozorniť, miesto sa schladí a pokračujeme ďalej.
 2. Mám prísť oholený/á?
  Áno! Ak ste niekedy absolvovali epiláciu IPL svetlom je dosť pravdepodobné, že ste museli prísť s chĺpkami nad úrovňou kože. A to je chyba! Možno aj z toho máte skúsenosť, že epilácia bolí. Epilované miesto musí byť čerstvo oholené (min. 1-2 dni pred ošetrením). Prečo? Pokiaľ by bol chĺpok nad úrovňou kože laser ho zachytí spáli na povrchu, čo vás samozrejme popáli a ostatná sila laseru už neprenikne tak hlboko, aby praskla folikulu (cibuľku). Epilácia je teda bolestivá a neúčinná (čo mnohé ženy už zistili, keď skúšali epiláciu IPL svetlom). Diódový laser Elysion PRO je dokonalý v tom, že zachytí melanín (farbivo) chĺpka pod úrovňou kože a s ľahkosťou sa skĺzne po chĺpku až k folikule a praskne ju (navždy ju zničí).
 3. Ako často mám na epiláciu chodiť?
  V tomto prípade platí: podľa toho akú lokalitu epilujeme. Prikladám ilustračný obrázok
   
 4. Prečo nemôžem prísť na epiláciu skôr? Nechcem aby to tak dlho trvalo. Chcem si to skrátiť.
  Je úplne zbytočné chodiť na epiláciu skôr, ako je dané. Hovoríme totiž o fázach rastu chĺpkov. Epilácia je úspešná vtedy, keď je chĺpok v anagénnej fáze rastu, to znamená že chĺpok je spojený s folikulou (cibuľkou). Pri každej epilácii odstránime približne 30% ochlpenia. To ostatné ochlpenie sa v anagénnej fáze nenachádza, už je chĺpok oddelený od cibuľky a laser ho síce spáli, ale cibuľku nepraskne. Musíme teda čakať na vyprodukovanie nového chĺpku a to je ten interval o ktorom píšem v bode 3.  
 5. V priebehu epilácie (napr. po 3 alebo 5 ošetrení) som začal/a zarastať ešte viac!
  Neľakajte sa! Je to to najlepšie čo sa môže pri epilácii stať. Znie to šialene, ale je to tak. Stáva sa to pomerne často. Je to spôsobené tým, že telo má schopnosť vyprodukovať rezervné folikuly (cibuľky) a tie treba zničiť. Pokiaľ sa zlikvidujú tieto rezervné folikuly, telo už ďalšie nevyprodukuje a máme vyhraté. Tvorbu rezervných folikúl môže spôsobiť napr. pôsobenie tepla z laseru, ale aj hormonálna nerovnováha.
 6. Aká je starostlivosť o pokožku po epilácii?
  Diódový laser Elysion PRO je vhodný na epiláciu počas celého roka. Áno! Aj v lete. Dôležité ale je, že pokiaľ viete, že idete na epiláciu minimálne 3 dni sa chrániť pred slnkom. Čo sa týka tváre minimálne týždeň a používať SPF 50. Po epilácii je nutné sa minimálne 3 dni vyhýbať slnku, a keď už aj na slniečku ste musíte sa natierať SPF 50, čo sa týka tváre minimálne 2 týždne. Prečo? Chránime pokožku pred UV žiarením.
 7. Musím sa po epilácii holiť?
  Áno. Hlavne preto lebo chĺpky, ktoré boli spálené tak krásne „vydrolíte“ z pokožky a tak sa ich nadobro zbavíte (pomáha aj peeling).
 8. Mne epilácia nezaberie ja mám jemné a svetlé chlpy!
  Toto platí pri epilácii s IPL svetlom. To je naozaj neúčinné. My sa ale bavíme o úplne prevratnej technológii. Pokiaľ máte tmavší chlp (aj keď je svetlý) ako pokožka epilácia je aj pre vás.
 9. Chodia na epiláciu aj muži?
  Áno. Epilácia je vhodná aj pre mužov.
 10.  Kde sa môžem objednať?

Na trvalú epiláciu diódovým laserom Elysion PRO, ktorý nájdete v blízkosti centra Žiliny sa môžete objednať telefonicky na:

Kozmetička LORA
+421 911 622 021
Murgašova 1298/16
010 01 Žilina

cez webovú stránku alebo sociálne siete

https://kozmetickalora.sk/kontakt/

https://www.facebook.com/KozmetickaLORA

https://www.instagram.com/radkaloncik/